PORADY

Jako producenci obuwia damskiego z ponad 20-letnim doświadczeniem doskonale wiemy, jak dbać o obuwie skórzane. Dzięki systematycznej pielęgnacji nasze buty będą nie tylko wygodne, ale także piękne, bez względu na upływ czasu. To sprawi, że będą nam służyły przez długie lata. Aby jednak tak było, trzeba obuwiu poświęcić trochę czasu na czyszczenie i konserwację.

Podstawową kwestią dbania o obuwie jest przetarcie go szmatką albo szczotką, aby usunąć kurz i błoto. Warto w czubki butów włożyć prawidła, a jeżeli nie mamy, to wystarczy zmięta gazeta wsunięta np. w pończochę. Warto pamiętać również o tym, żeby dać naszym butom przynajmniej dzień odpoczynku i nie nosić codziennie tej samej pary. Co jeszcze możemy zrobić dla swojego obuwia?

 

JAK KONSERWOWAĆ OBUWIE ?

1. NIE NOSIĆ TEJ SAMEJ PARY OBUWIA CODZIENNIE
(Codzienne noszenie tej samej pary obuwia sprzyja rozwojowi mikroorganizmów takich jak bakterie i grzyby. Wilgoć jest środowiskiem sprzyjającym pleśniom oraz trwale kumuluje nieprzyjemny zapach. Takie obuwie traci wiele pierwotnych paramertów np. elastyczność).

2. NIENOSZONE OBUWIE POZOSTAWIAĆ W TEMPERATURZE POKOJOWEJ WYPEŁNIONE PRAWIDŁAMI
(Obuwie, które odpoczywa regularnie w warunkach pokojowych odzyskuje pierwotny kształt dzięki elastyczności skóry. Suszenie i wietrzenie obuwia utrudnia rozwój mikroorganizmów i nie zbiera nieprzyjemnego zapachu. Jako zamiennik prawidła możemy zastosować pogniecioną gazetę i wypchać nią przednią część obuwia).

3. REGULARNIE CZYŚCIĆ OBUWIE

 

CO DAJE PIELĘGNACJA I KONSERWACJA OBUWIA ?

1. Nadaje estetyczny, świeży wygląd
2. Zachowuje parametry funkcjonalny tj. ochrona przed wilgocią, wygoda i higiena
3. Przedłuża trwałość produktu

 

JAK I CZYM PIELĘGNOWAĆ OBUWIE SKÓRZANE ?

Konserwacja i pielęgnacja skóry naturalnej polega na ochronie jej struktury. Właściwa pielęgnacja obuwia przedłuża jego żywotność, zapewnia odpowiedni wygląd oraz podnosi komfort użytkowania. Wysuszona skóra nie poddawana pielęgnacji łatwo pęka i łuszczy się.

Pesco
ul. Młyńska 28
26-600 Radom

pon. - pt.
08:00 - 16:00